poniedziałek, 15 czerwca 2015

Compeed Plaster na haluksy 5 szt

Compeed Plaster na haluksy 5 szt

Zdrowie >> Apteczki i materiały opatrunkowe >>

Opis

Opakowanie   5 SZT.Informacje o produkcie   Halluksy są deformacjami kości z boku dużego palca stopy. Deformacja ta ma często podłoże genetyczne, ale może być również spowodowana noszeniem niewygodnych zbyt ciasnych butów, powodujących ciągły ucisk na kość. Plaster Compeed na halluksy zmniejsza ucisk oraz ogranicza otarcia. Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego. Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:
 • Od wewnątrz - pochłaniania nadmiar wilgoci z rany
 • Na zewnątrz - półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej. Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami. Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry. Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
 • Stosowanie   Dokładnie oczyścić i osuszyć skórę (Compeed nie przyklei się do tłustej lub wilgotnej skóry). Plaster ogrzać w dłoniach przez około 1 minutę aby lepiej przylegał. Zdjąć wzorzysty papier ochronny, zdjąć biały papier znajdujący się po przylepnej stronie plastra. Nie dotykać strony przylepnej.Plaster należy zostawić na miejscu, dopóki sam nie zacznie się odklejać. Zdejmujemy go ściągając wzdłuż skóry.Rozmiar   Rozmiar plastrów 4,7 x 6,8 cm

  Dane Techniczne

  Producent Coloplast
  Rodzaj Plastry

  0 komentarze :

  Prześlij komentarz